Your Member Benefits Website features include:

 • Access to online articles with helpful information
 • Ability to submit an online form asking a counselor to contact you
 • Topics covering working life, wellness, parenting, management, etc.

Your Customer Hub features include:

 • Automated headcount updates in UCMS
 • Invoicing reflective of the active populations under your account
 • Access reporting with case trends, disruptive issues, utilisation

Local Service Partners

Local Service Partners are independent EAPs with which WPO has established strategic relationships for the delivery of global EAP services in alignment with the WPO models, processes and quality standards.

 • 13 April 2022
 • 2 years

Допомогти дітям упоратися з травмою, коли ви самі відчуваєте її наслідки

Морган, Х., Іцкович, Р., і Шарма, М.

Відмова від відповідальності: Для швидкості комунікації ми використовуємо машинний переклад, щоб мати можливість швидше надавати інформацію. Професійний переклад буде виконано пізніше.

Вплив небезпечних та жорстоких ситуацій може призвести до емоційних та фізичних реакцій як у дітей, так і у дорослих. Коли ви переживаєте травму разом зі своїми дітьми, перед вами стоїть завдання допомогти їм упоратися з важкими думками, спогадами та емоціями, тоді як ви також відчуваєте наслідки того, що сталося. Як ви можете заспокоїти своїх дітей, коли самі не можете заспокоїтися?

Заспокоюйтесь та зміцнюйте себе.

Важливо усвідомлювати власні реакції на те, що сталося або відбувається. Це правда, що ваші діти потребують вас, але їм також необхідно, щоб ви були сильними. Якщо ви звертатимете увагу лише на їхні потреби або потреби інших, ви ризикуєте підірвати і послабити себе, коли вам потрібно ясно мислити і приймати розумні рішення – заради них і заради себе. Оскільки ваші діти залежать від вас, важливо зробити кроки, щоб заспокоїти та зміцнити себе:

 • Спостерігайте, що відбувається з вашим тілом. Подумки проскануйте своє тіло: Чи є у вас головний біль, біль у шлунку, у шиї чи спині? Чи напружені м’язи живота? Ви надто пильні чи виснажені? Це одні із природних фізичних реакцій на травму.
 • Зверніть увагу на свої емоції. Чи відчуваєте ви тривогу, гнів, смуток, страх чи емоційне заціпеніння? Ці та багато інших емоційних реакцій також природні перед травмою і тісно пов’язані з вашими фізичними реакціями.
 • Прийміть свої фізичні та емоційні реакції як реальні та обґрунтовані. Ви можете хотіти бути щасливим та розслабленим, але зараз ці почуття можуть бути нереальними.
 • Знайдіть спосіб побути на самоті. Іноді вам потрібно побути одному. Постарайтеся знайти когось, хто наглядить за вашими дітьми, нехай навіть на короткий час, і дозвольте собі побути на самоті.
 • Використовуйте техніки заспокоєння та заземлення, щоб зняти напругу, коли ви відчуваєте паніку або застигли, або коли ви настільки засмучені, розсерджені чи налякані, що не можете ясно мислити чи бути прихильним до дитини:
 • Дихайте глибоко. Вважайте повільно до чотирьох, глибоко вдихаючи через ніс і знову до чотирьох, повільно видихаючи через рот. Вдихнувши, відчуйте, як напруга залишає ваше тіло. Наспівуючи про себе, ви також можете заспокоїти дихання, при цьому музика надаватиме додатковий заспокійливий ефект.
 • Рухайте своїм тілом. Прогуляйтеся або пробігайте, потанцюйте чи зробіть розтяжку. Фізична активність стимулює кровообіг і допоможе переключитися на інші думки.
 • Оббризкайте обличчя холодною водою або прийміть теплу ванну або душ. Відчуття холодної води на шкірі може перебити почуття перегрітої тривоги, а відчуття теплої води може заспокоїти та розслабити.
 • Обніміть себе, обійміть свою дитину (якщо обійми вітаються), помасажуйте шию або ніжно постукайте пальцями по грудях, схрестивши руки. Все це – способи відчути заспокійливий вплив дотиків.
 • Використовуйте техніку 5-4-3-2-1, щоб настроїтись на свої почуття. Зверніть увагу на п’ять речей навколо вас, які ви можете бачити, чотири, що ви можете відчувати, три, які ви можете чути, дві, які ви можете нюхати, і одну, яку ви можете спробувати на смак.
 • Попросіть про допомогу. Це може бути допомога у вирішенні практичних завдань, таких як покупки, приготування їжі або логістика ваших подальших дій, або допомога у подоланні емоційної реакції на травму. Хороший друг може допомогти вам промовити свої почуття. Професійний консультант може допомогти, якщо ви застрягли у негативному мисленні або якщо ваші емоційні реакції заважають функціонувати.

Ваша мета не в тому, щоб бути повністю розслабленим та щасливим. Тепер це неможливо. Натомість, працюйте над тим, щоб заспокоїтися настільки, щоб бути спокійною, заспокійливою присутністю для своїх дітей, але при цьому ясно мислити, бути уважним до реальних ризиків та небезпек і робити кроки для забезпечення безпеки своєї сім’ї.

Зрозуміти, як діти можуть реагувати на травму.

Кожна людина реагує на травму по-різному. Це природно – почуватися в небезпеці, боятися, злитися, сумувати, соромитися або відчувати суміш суперечливих емоцій. Але те, як і коли ці почуття виражаються, може відрізнятися у різних людей. Деякі діти, як і деякі дорослі, можуть бути сльозливими або спалахами гніву, в той час як інші можуть бути замкненими або емоційно онімілими. В одних дітей емоційні наслідки травми можуть проявитися відразу ж, а в інших – через кілька днів чи тижнів. Крім цих індивідуальних реакцій, діти по-різному реагують на травму у різному віці:

 • Маленькі діти можуть бути прихильні, мати проблеми зі сном або бути дратівливими.
 • Діти шкільного віку можуть відчувати ірраціональні страхи, відчувати відповідальність за те, що сталося, погано поводитися або погано поводитися, а також іноді бути дуже засмученими.
 • Підлітки можуть почуватися безпорадними, сприймати світ як небезпечне місце, злитися на несправедливість того, що сталося, відчувати провину або сорому, проблеми з концентрацією уваги або імпульсивну поведінку.
 • Діти будь-якого віку можуть повернутися до більш ранньої поведінки, перестати отримувати задоволення від занять, які їм колись подобалися, або відчувати свої емоції у вигляді головного болю чи болю в животі. Інші діти можуть поводитися як «маленькі дорослі» на шкоду своєму психічному здоров’ю та почуття безпеки (реакція «батьківства»).

Способи допомогти дітям впоратися з емоційною та фізичною реакцією на травму

 • Звертайте увагу на емоції своїх дітей та підтверджуйте їх. Вживайте їх як природну реакцію на складний досвід. Визнайте їх як щирі почуття, частину реального досвіду дитини, а не те, що треба приховувати чи соромитись. Ігнорування або ігнорування емоцій може призвести до того, що діти відчують себе ще більш загубленими, самотніми та зляканими.
 • Зробіть все можливе, щоб бути терплячим. Зрозумійте, що поведінка, яка може здатися вам дратівливою або набридливою, може бути частиною емоційної реакції дитини на травму. Регресія до більш ранньої поведінки, чіпляння, поведінка і погана поведінка – звичайні дитячі реакції на травму.
 • Не хвилюйтеся, якщо реакції вашої дитини відрізняються від ваших чи один від одного. Одна дитина може плакати, а інша – ні. Одна дитина може бути замкненою, а інша – балакучою і нужденною. Дайте їм час пережити свої емоції, одночасно забезпечуючи їм комфорт та почуття безпеки.
 • Заспокоюйте та втішайте своїх дітей обіймами, дозволяючи їм залишатися поруч із вами, співайте їм чи розповідайте історії. Дайте додаткові гарантії того, що ви з ними залишитеся з ними, і що коли ви підете, ви повернетеся.
 • Покажіть дитині найпростіші прийоми самозаспокоєння. Багато технік заспокоєння для дорослих можуть бути ефективними і для дітей. Покажіть їм, як ви заспокоюєте себе за допомогою глибокого дихання і потренуйтеся разом. Покажіть дитині, як заспокоює обіймати подушку або сидіти з твариною. Наспівуйте разом якусь пісню і покажіть дитині, що наспівування про себе може допомогти йому почуватися спокійніше.
 • Заохочуйте своїх дітей говорити, що вони відчувають. Задавайте відкриті запитання (такі, на які не можна відповісти лише «так» чи «ні») і слухайте, що вам кажуть ваші діти. Попросіть їх розповісти, що вони відчувають і де вони відчувають це у своєму тілі. Використовуйте фрази, що запрошують, щоб спонукати їх до розмови, наприклад, «Хочеш поговорити про це?»; «Можеш розповісти мені про це докладніше?»; «Мені цікаво»; і «Продовжуй, я слухаю».
 • Слухайте. Знайти час, щоб послухати, коли ваші діти хочуть поговорити. Слухайте, щоб вчитися та розуміти. Не відчувайте необхідності відповідати на все, що вони говорять, відповіддю чи рішенням. Їх може й не бути. Зцілення дитини починається з того, що її чують, розуміють та люблять.
 • Будьте доступні. Якщо ваша дитина спочатку не хоче говорити, це нормально. Спробуй пізніше. Будьте доступні, залишаючись фізично поруч із ним.
 • Будьте чесними у відповідях на їхні запитання, але не перевантажуйте їх великою кількістю інформації, ніж вони просять. Маленькі діти, зокрема, можуть мати обмежене або спотворене уявлення про те, що відбувається. Коли вони запитують, спочатку з’ясуйте, що вони знають або думають, а потім допоможіть відповісти на їхні запитання, надаючи відповідну інформацію. Будьте чесні, говорячи, що у вас немає відповідей, коли їх немає. Поясніть, що ви робите все можливе, щоб з’ясувати це, і розкажіть їм, коли дізнаєтесь більше.
 • Заохочуйте маленьких дітей розповідати про те, що сталося через гру. Гра може стати для них способом опрацювати свої спогади та емоції. Якщо ви розіграєте їхні історії разом з ними, ви зможете дізнатися, що вони відчувають і що їх непокоїть.
 • Проводьте більше часу разом. Придумайте заняття, які вам подобаються, які можуть відволікти вас від тривожних думок або почуттів і, можливо, викликати усмішки і сміх.
 • Зробіть усе можливе для встановлення порядку дня. Послідовний розпорядок дня вранці та перед сном, регулярне харчування можуть стати якорем та втіхою у порушеному світі.
 • Заохочуйте своїх дітей писати, малювати чи висловлювати свої думки та почуття творчими способами. Це може допомогти дітям переробити складні переживання та емоції та дати вам можливість зрозуміти, що їх непокоїть.
 • Говоріть про те, що добре, використовуючи конкретні приклади. Наприклад, нагадайте дітям, що ваша кішка все ще з вами, або ви принесли їх рюкзаки. Розкажіть їм про людей, про яких ви читали або чули, що вони допомагають іншим і працюють над тим, щоб усе стало краще.
 • Не чекайте зараз від своїх дітей на співчуття. Вони налякані та націлені на виживання. Вони хочуть знати, що ви поруч із ними. Наразі у них немає можливості бути поряд з вами. Не чекайте, що вони будуть хоробрі заради вас. Будьте хоробрими заради них і дозвольте їм відкрити власну внутрішню силу, щоб пройти через цей важкий час.

Коли дитині може знадобитися додаткова допомога

Как вам может быть полезна дополнительная помощь в переработке ваших реакций на пережитое, так и ребенку. Обратитесь за помощью к профессиональному консультанту, если ребенок или подросток

 • Виявляє агресивні емоційні спалахи через довгий час після закінчення ситуації, що травмує
 • Повністю усувається від сім’ї та друзів
 • Не може впоратися зі звичайними проблемами чи повсякденними справами
 • Займається вандалізмом чи незаконною діяльністю
 • Висловлює суїцидальні думки

Звернення за допомогою не є ознакою слабкості. Професійний консультант може запропонувати рішення, які можуть бути вам невідомі.

Дополнительная информация о том, как помочь детям справиться с травмой

«Після кризи: Як допомогти дитині зцілитися» (2022). Національний інститут дитячого травматичного стресу (National Child Traumatic Stress Institute)

https://www.nctsn.org/sites/default/files/resources/fact-sheet/after-a-crisis-helping-young-children-heal-uk.pdf

«Підтримка дітей у час конфлікту й кризи» (Березень 2022). Опції робочого місця (Запис вебінару (потрібне ввести ім’я та електронну пошту): https://register.gotowebinar.com/recording/7144712740781340673

Цю статтю рецензували Галина Іцкович, ліцензований соціальний працівник (LCSW)-R, магістр соціальної роботи (MSW), бакалавр психології; та Маулліка Шарма, сертифікований спеціаліст програми допомоги співробітникам (CEAP), сертифікований Національною радою тренер зі здоров’я та самопочуття (NBC-HWC), магістр консультативної психології.

Галина Іцкович має приватну практику у Брукліні, Нью-Йорк; більше 20 років досвіду роботи в галузі психічного здоров’я та порушень розвитку; області експертизи включають травми, критичні інциденти/психічне здоров’я при катастрофах, а також раннє дитинство/порушення розвитку. Вона неодноразово публікувалась у наукових журналах, має великий досвід викладання, проведення презентацій та супервізії, а також є сертифікованим тренером «Першої психологічної допомоги». Маулліка Шарма також займається приватною практикою в Бангалорі, Індія, є опублікованим автором та фахівцем EAP у компанії Workplace Options (WPO) протягом багатьох років.

Морган, Х., Іцкович, Р., і Шарма, М. (2022, 8 квітня). Допомогти дітям упоратися з травмою, коли ви самі відчуваєте її наслідки [Helping children cope with trauma when you feel its effects yourself] (E. Мортон та Б. Шютте, редактори). Лондон: Workplace Options.

Відмова від відповідальності: Цей документ призначений лише для загальної інформації. Він не надає читачу конкретних вказівок, порад чи рекомендацій. Ви можете звернутися до відповідного фахівця щодо питань, які стосуються вашої конкретної ситуації.

https://www.nctsn.org/sites/default/files/resources/fact-sheet/after-a-crisis-helping-young-children-heal-uk.pdf

https://www.nctsn.org/sites/default/files/resources/fact-sheet/after-a-crisis-helping-young-children-heal-uk.pdf

https://register.gotowebinar.com/recording/7144712740781340673

https://register.gotowebinar.com/recording/7144712740781340673

Related Posts

Wellbeing at Work Resources

Explore, educate and engage with our library of reports and insights on wellbeing industry trends.