Через кризу в Україні велика кількість людей покинула чи покидає свій дім в Україні, шукаючи безпеку в інших країнах. Переважна більшість людей прибула до Польщі чи намагається туди потрапити. Значна кількість людей також переїжджає до Угорщини, Молдови, Румунії, Словаччини й інших європейських країн. Частина людей зі східних регіонів України виїхала в Російську Федерацію.
Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), агентства ООН у справах біженців, протягом двох тижнів після 24 лютого Україну покинули понад два мільйони біженців, і дана ситуація може стати найбільшою кризою в Європі цього століття.
Сусідні країни з Україною не закрили свої кордони для біженців, а багато громадян цих країн намагаються допомогти тим людям, які покинули зону конфлікту. Однак настільки великий наплив біженців потребує мобілізації зусиль людей у всьому світі, а не лише країн, які межують з Україною.
Як ви можете допомогти
Підтримайте міжнародні організації, які надають безпосередню допомогу біженцям з України. До них належать
Знайдіть українські асоціації у вашій країні, які організовують підтримку для українців. Деякі з них містяться в списку ресурсів на цьому вебсайті.
Дізнайтеся, які організації та ініціативи з переселення у вашій країні допомагають біженцям з України. Запитайте, яку допомогу потребують ці організації чи ініціативи, чи то у формі фінансових внесків, волонтерських послуг чи житла для біженців. Вони можуть потребувати волонтерів, що допоможуть:
- Забирати людей з аеропорту чи від кордону
- Надавати коротко- чи довгострокове житло (якщо ви орендодавець або маєте вільний простір у своєму домі)
- Облаштувати квартири
- Забезпечити харчування
- Підшукати варіанти з навчанням
- Координувати благодійні акції
- Здійснювати переклад (якщо ви розмовляєте українською чи російською)
- Надавати правову допомогу (якщо ви юрист)
Надайте житло. Якщо ви є орендодавцем чи маєте вільний простір у себе вдома, розгляньте варіант надання коротко- чи довгострокового житла для новоприбулих біженців:
- Сервіс AirBnB координує зусилля з господарями, щоб надавати безплатне житло для переселенців, зокрема й українських біженців, завдяки благодійним внескам громадськості. Дізнайтеся більше за посиланням https://www.airbnb.org/get-involved (вебсайт лише англійською мовою).
- com (житло для українських біженців) є незалежною електронною платформою, яка має на меті допомогти українським біженцям знайти людей та організації, які готові їх прихистити (зміна мови за допомогою меню в нижній лівій частині екрана): https://www.ukrainetakeshelter.com.
Надавайте роботу. Якщо ви є роботодавцем, розгляньте варіант надання роботи новоприбулим біженцям.